Monitoring GPS 24/7

Monitoring GPS 24/7 to system pozwalający na kontrolę pracowników i jakości pracy w firmach transportowych. Jest to nie tylko sposób na sprawdzenie, gdzie obecnie znajduje się pracownik z nadanym transportem, ale i sposób zarządzania całą flotę, łącznie z drukowaniem raportów czy historią trasy. Dzięki słupkowym wykresom można sprawnie zauważyć ewentualne nieprawidłowości pracy załogi lub przewidzieć czas transportu i godzinę dotarcia do celu. W zależności od modelu oraz oprogramowania monitoringu GPS, ma on wiele możliwości, które można wykorzystać w zarządzaniu firmą.

Odczytywanie oraz zapisywanie lokalizacji samochodu, prezentacja trasy samochodu na aktualnej mapie, wyznaczanie czasu przejazdu, a także przekazywanie informacji o położeniu samochodu, co 30 sekund to jedne z podstawowych możliwości lokalizatora GPS. Do funkcji bardziej zaawansowanych należy sprawdzanie, w których miejscach kierowca przekroczył dozwoloną prędkość, wysyłanie powiadomień na numer sms o przekraczaniu granicy strefy, jak również smsy alarmowe o wykryciu ruchu obiektu, nieprzewidzialnego w planie spedycyjnym to ciekawe rozwiązania ułatwiające nadzorowanie pracowników.

W sytuacji przewożenia materiałów niebezpiecznych lub wrażliwych, system GPS umożliwia automatyczne sprawdzanie poziomu paliwa w samochodzie, temperaturę w naczepie, określenie stylu jazdy kierowcy czy przesyłanie powiadomień o przekroczeniu przez kierowcę czasu pracy.

Proponowane przez producentów rozwiązania w urządzeniach GPS umożliwiają pełną kontrolę w zarządzaniu flotami samochodów służbowych, a nawet sposób użytkowania naszego samochodu przez handlowców czy serwisantów. Na rynku są dostępne urządzenia, które może kupić i zainstalować każdy właściciel pojazdu, dzięki czemu w dokładnością do kilku metrów możemy określić lokalizację naszego pojazdu. A wszystko dzięki elektronicznemu urządzeniu, które wykorzystuje w swojej pracy dwie technologie- GPS oraz GSM lub GSMR i na postawie odczytywanych współrzędnych geograficznych z dokładnością do kilku metrów daje nam nadzór nad posiadanymi samochodami, nie tylko firmowymi, ale i prywatnymi.