Expresowy transport międzynarodowy

Usługa ekspresowego transportu międzynarodowego umożliwia dostarczenie towarów w minimalnym okresie czasu dzięki współpracy międzynarodowej. Najczęściej korzystającymi branżami z tego rodzaju transportu jest branża motoryzacyjna, odzieżowa oraz elektroniczna i elektrotechniczna.

To transportu ekspresowego wykorzystuje się najczęściej samochody o mniejsze pojemności ładunkowej, wynoszącej do 3,5 tony. Zaletą takiego rozwiązania jest brak graniczenia czasu pracy, a przez mniejszy rozmiar i wagę, są w stanie w krótszym czasie dostarczyć zamówiony towar. Jeżeli przewożony towar wymaga samochodu o większej pojemności załadunkowej, środek transportu jest dobierany do niego optymalnie, dzięki czemu nie istnieje ryzyko ponoszenia niepotrzebnych kosztów strat paliwa oraz powierzchni. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych urządzeń telekomunikacyjnych i teleinformatycznych oraz monitoringu GPS, w każdej chwili odbiorca towaru może być poinformowany o ewentualnej modyfikacji czasu dostawy.

W transporcie ekspresowym wykorzystuje się tak zwany łańcuch dostaw, dzięki któremu materiały są dostarczane nawet poza obszar Unii Europejskiej w 24 godziny.  Duża konkurencja na rynku powoduje, że przewoźnicy oferują coraz lepsze warunki dostawy oraz zabezpieczenia towarów. Dzięki optymalizacji kosztów logistycznych, oferta transportu dostosowywana jest d potrzeb każdego klienta. Natomiast ewentualne zniszczenia lub straty towaru pokrywane są z ubezpieczenia, jakie zapewnia międzynarodowe trawo przewozu materiałów.

Głównymi zaletami ekspresowego transportu międzynarodowego jest fakt, iż nie musimy czekać na kontraktowanie ogromnego ładunku, lecz po dotarciu przewoźnika na miejsce, zamówione materiały są transportowane w kreślone miejsce. Do pilnych przesyłek przydzielany jest także opiekun monitorujący, dzięki czemu przesyłka jest pod stałą kontrolą i w każdej chwili odbiorca może być poinformowany mailowo czy telefonicznie o zmianie, luz oczywiście o planowym dotarciu przesyłki.