Dostawa z drzwi do drzwi (door2door)

Dostawa o charterze door to door opracowana została na zasadzie ścisłej współpracy łańcucha transportowego, rozwiązań logistycznych oraz przyjrzenia się potrzebom poszczególnych klientów. Na polskim rynku istnieje wiele firm, oferujących taką dostawę. Co najważniejsze, mamy przy tym podaną godzinę dostawy, którą dostawca jest zobowiązany przestrzegać.

Pierwszą możliwością jest Kurier Pocztex, z gwarantowanym terminem doręczenia w standardzie od drzwi do drzwi. Należą do niego serwisy Kurier48, Ekspres24, Kurier bezpośredni, krajowy i miejski.  Kolejnym rozwiązaniem jest Paczka24, której dostawa wynosi jeden dzień w mieście oraz dwa dni w mniejszych miejscowościach.  Paczka48 to rozwiązanie dla tych osób, które potrzebują dostawy w okresie dwóch dni od nadania.  Natomiast przesyłki o większych wymiarach można nadać Krajową Przesyłką Paletową. Te rozwiązania oferuje Poczta Polska, która wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów, zainteresowanych wysyłką już nie tylko listów i pocztówek. Inne firmy oferują równie bogatą paletę możliwości dostawy, co więcej, jeżeli paczka zostanie przekazana firmie do godziny 9.00 Rano, zobowiązane są one do dostawy przesyłki przed rozpoczęciem kolejnego dnia. Co więcej, oferta door to door nie dotyczy tylko paczek, ale nawet samochodów. N rynku można znaleźć firmy, które oferują odbiór zepsutego samochodu spod domu lub z dowolnego miejsca, jego naprawę oraz oddanie naprawionego auta pod wskazany adres. Co ważne, coraz więcej firm oferuje taki rodzaj usług, dzięki czemu zdobycie klienta jest dla nich dużo prostsze niż dla firm, które czekają z ofertą w swoim warsztacie.

Dostawa od drzwi do drzwi nie musi dotyczyć tylko małych przesyłek.  Firmy transportowe wykorzystują w tym przypadku nawet spedycję kontenerową, wykorzystującą gałąź transportu multimodalnego. Transport door to door opiera się, bowiem na zasadzie całkowitego przygotowania spedycyjnego od nadawcy do odbiorcy, niezależnie czy jest to jednostkowy konsument, czy wielka firma.