Przeprowadzki

Przeprowadzka często kojarzy się nam z wielkimi pudłami, które musimy wynosić z mieszkania by następnie upchnąć wszystkie rzeczy w nowym miejscu, kilkakrotnie przejazdy do nowego mieszkania i z powrotem… Nie jest to zachęcające do zmiany swojego dotychczasowego gniazdka, które chociaż ciasne, to jednak przez parę lat gromadzenia różnorodnych rzeczy, stało się istnym biurem rzeczy znalezionych.

Na szczęście to tylko wymyślone sceny rodem z kiepskiej komedii, ponieważ do naszej pomocy jest gotowych mnóstwo firm, oferujących pomoc w przeprowadzkach. Co ważne, firmę należy zarezerwować 1 lub 2 dni przed przeprowadzką, co nie jest bardzo odległym terminem. Podając datę naszej przeprowadzki, należy określić zakres zamawianej usługi, co pozwoli na przygotowanie odpowiedniego środka transportu oraz wystarczającej ilości personelu.

Do zakresu obowiązków właściciela mieszkania należy wstępne spakowanie rzeczy, które zabieramy ze sobą. Następnie firma przeprowadzkowa zabezpieczy naszą własność przed zniszczeniem oraz samochodami dowiezie w docelowe miejsce przeprowadzki. Bardzo ważną informacją jest to, iż firma przeprowadzkowa może przywieźć ze sobą kartony, pudelka i worki. Trzeba to jedynie zgłosić przy zamawianiu przeprowadzki. Po przyjeździe pod wskazany adres rzeczy są oczywiście wnoszone do nowego mieszkania i jeżeli chcemy, również rozpakowywane.

Podczas usług firmy przeprowadzkowej można skorzystać z kilku wariantów oferty. Pierwszy z nich- wariant ekonomiczny polega na wynajęciu samochodu z kierowcą, który doradzi podczas problemów z załadunkiem czy rozładunkiem, jednak wszystkie rzeczy są pakowane, wnoszone do samochodu i mieszkania przez właścicieli. Pośrednią formą usługi jest wynoszenie rzeczy do samochodu i wnoszenie ich do mieszkania przez pracowników firmy. Ostatnim wariantem jest przeprowadzka kompleksowa. W takiej sytuacji wszystkie rzeczy do przeprowadzki są pakowane i zabezpieczane przez firmę, następnie przewożone i rozpakowywane na miejscu. Tylko od właścicieli zależy, który wariant jest dla nich najlepszy.